ühe unenäopüüdja lugu

Ühe unenäopüüdja lugu

poolvääriskividega unenäopüüdjaMinuni jõudis hiljaaegu ringiga tagasi üks minu poolt aastaid tagasi valmistatud unenäopüüdja.  4 aastat intensiivset kasutamist oli teinud oma töö, oli vaja parandada. Mis mõttes intensiivset? Ripuvad ju unenäopüüdjad tavaliselt lihtsalt seinal või laes. Kuid mitte see konkreetne isend. Nimelt kuulub antud unenäopüüdja ühele armsale väiksele printsessile keda aegajalt koledad unenäod kiusavad. Tüdruku ema tellis unenäopüüdja lapsele minult just säärase mõttega, et ehk aitab see lapsel paremini unenägude rüppe pugeda. Ja see toimib! Tema magama jäämise „rituaali“ juurde käib igaõhtune unenäopüüdja paelte ja sulgedega mängimine ning kristallide silitamine. Samuti palub piiga unenäopüüdjalt igal õhtul kogu perele (!) head und. Ja ka see pole veel kõik! Unenäopüüdja poole pöördub tüdrukuke ka murega. Näiteks kui emme tõbine oli, paluti jällegi unenäopüüdjalt kiiret paranemist. Seega pole see konkreetne unenäopüüdja lihtsalt ilus asi ja kodukaunistus vaid täidab oma eesmärki 100% ja isegi natuke rohkem.

 

Sellest, miks ma ka väiksed jäägijupid alati alles hoian…

unenäopüüdja parandamineKes on mu õpitubades käinud, need teavad, et lasen segada valmis pigem rohkem värvi kui tarvis läheb. Unenäopüüdjatele soovitan ikka julgesti lisada pitsi ja sulgi, et oleks ikka külluslikult. Kingituste pakkimisel ei pea muretsema iga sentimeetri pärast. Küll aga peale õpitoa lõppu panen sarnased värvid ühte purki, korjan kokku kõik pitsijupid ja paberijäägid. Esiteks, ei ole raiskamine ära viskamise näol mulle meelepärane tegevus. Luues unenäopüüdjat või madalat ei raiska ju keegi midagi vaid loob hoopis miskit imelist ja tähenduslikku iseendale või sõbrale. Teiseks, läheavad mingid tühised neli aastat ja just täpselt seda jupikest lõnga läheb väga-väga vaja.

Tunnistan ausalt, et otsisin kaua täpselt sama värvi lõnga, et punuda uus sisu sellele tähtsale unenäopüüdjale. No kuidas ma annan tagasi teist värvi sisuga püüdja? Mõeldamatu, minu käsi ei tõusnud seda tegema! Eriti kui tegemist on nii tähendusliku asjaga ühe väikese inimese jaoks. Seega tuulasin niikaua kui leidsin jupikese täpselt sama värvi lõnga, loomulikult-liiga lühikese. Andsin oma parima jätkamiseks ja autentne värv läks töösse. Elus on ikka nii, et vahel tulevad sõlmed sisse. Ka armsaks saanud sokipaari kanda tuleb vahel paigata ja palju loetud raamatu kaaned on kulunud- see näitab vaid nende väärtust.

Sellest, miks asjad katki lähevad…

ühe unenäopüüdja luguKui koguneb pinge, praguneb ka kõige kõvem kivi. On ju enamusel elus ette tulnud, et näiteks laual seisev vaas või kaelas olev kee ilma näilise põhjuseta katki läheb. Jõudu pole justkui rakendatud aga käib üks prõks ja tükid on taga. Kuigi asi on armas siis kahjuks alati ei saa kõike parandada. Kui aeg saab täis, saab ka asi otsa. Õnneks ei olnud sel korral nii ja terved olid nii kristallid kui suled, veidike süvenemist ja unenägude püüdja sai taas oma endise hiilguse.

Kõne all olev unenäopüüdja on kaunistatud ametüstiga. Kuigi läbi aegade on antud igale poolvääriskivile nn oma tähendus, on minu valiku aluseks siiski tunnetus ja kristallide efektne välimus. Parimal juhul valib tellija ise milliseid poolvääriskive kasutada, mõnikord usaldatakse see vastutusrikas töö mulle. Ka valmis püüdjate puhul võib tähendada, et üks justkui räägib Sinuga ja teine jätab täiesti külmaks. Lisaks kividele valin hoolega ka värve, usun, et värvid mõjutavad meid rohkem kui me seda ise endale tunnistada tahame või oskame.  Lillad-rohelised toonid on selle unenäopüüdja puhul tellija valik. Küll lapsed juba teavad, mis neile hea on. Jätkuks ka täiskasvanutel julgust oma sisetunnet alati usaldada. Olen uhke ja õnnelik, et sain anda midagi nii väärtuslikku ühe lapse ellu!

Unenägude püüdjate valmistamise õpitoa leiad siit:

UNENÄOPÜÜDJA MEISTERDAMINE

Siit leiad unenäopüüdja soetamiseks:

MÜÜGIKS